niedziela, 15 maja 2016

Zgierz za życiem i rodziną

15 maja, w Międzynarodowy Dzień Rodziny, ulicami Zgierza po raz pierwszy przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany przez Klub imienia Romana Dmowskiego i parafię farną pw. św. Katarzyny. Marsz został poprzedzony Mszą świętą w kościele pw. św. Katarzyny sprawowaną w intencji życia i rodziny.Hasłem tegorocznej edycji brzmiało: „Każde życie jest bezcenne”.

Po Mszy, około godziny 11:30 na Placu Jana Pawła II zebrało się kilkadziesiąt osób. Po wystąpieniu organizatorów uformowano pochód, marsz wyruszył w drogę do Parku Miejskiego. Uczestnicy skandowali hasła takie jak: „Każde życeie jest bezcenne” , "Chodźcie z nami, rodzinami", "W rodzinie smutek ginie", "Każdą godzinę inwestuj w rodzinę".

Po niecałej godzinie Marsz dotarł do Parku Miejskiego im. Tadeusza Kościuszki. Tam manifestacja została zakończona, a organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i zapowiedzieli kontynuację inicjatywy. Następnie uczestnicy udali się na organizowaną przez władze miasta imprezę z racji Dnia Rodziny.

Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się od 2005 roku. Marsze są przede wszystkim świętem rodzin – stanowią okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości i zarażać innych swoim szczęściem. Odbywają się, też również po to, by zwracać uwagę opinii publicznej i władz – zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich – na sytuację rodziny. W 2016 roku Marsze odbyły lub odbędą się w ponad 140 miastach.

MKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz