niedziela, 6 marca 2016

Zgierz - msza i koncert w hołdzie Wyklętym

6 marca w zgierskim kościele farnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowane przez Klub im. Romana Dmowskiego, NSZZ Solidarność i Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Patronat nad uroczystościami objął poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski.

O godzinie 18:00 ks. kan. Andrzej Chmielewski, dziekan dekanatu zgierskiego odprawił Mszę świętą koncelebrowaną w intencji Żołnierzy Wyklętych. Na Mszy był obecny poczet sztandarowy NSZZ "Solidarność", posłowie na Sejm: Tomasz Rzymkowski i Marek Matuszewski, przewodniczący Rady Miasta Zgierza Radosław Gajda, sekretarz miasta Zgierza Robert Chocholski, radni powiatowi i miejscy oraz licznie zgromadzeni zgierzanie.

Zaraz po Mszy św. w kościele odbył się koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego, którzy zagrali poświęcony Żołnierzom Wyklętym program "Podziemna Armia Powraca", który wzbudził żywe zainteresowanie zgromadzonych.

- Tym razem obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowaliśmy w sposób nietypowy. Nie zaprosiliśmy historyka, ale przemówiliśmy do zgierzan za pomocą koncertu. Mamy nadzieję, że dzięki temu Podziemna Armia naprawdę powróciła do Zgierza - powiedział Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego.

JM
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz