poniedziałek, 16 maja 2016

"Czy to naprawdę dobra zmiana?" - po spotkaniu ze Stanisławem Michalkiewiczem

16 maja w sali Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" w Aleksandrowie Łódzkim odbyło się spotkanie ze znanym prawicowym publicystą Stanisławem Michalkiewiczem. Spotkanie zorganizował Klub imienia Romana Dmowskiego we współpracy z Juliuszem Bieleckim, asystentem społecznym posła Tomasza Rzymkowskiego.

Michalkiewicz opowiadał zebranym o międzynarodowych uwarunkowaniach sytuacji politycznej w Polsce w ciągu ostatnich paru lat. Ukazywał związki zmiany polityki Stanów Zjednoczonych wobec Rosji ze zmianą władzy w Polsce. - Gdy prezydent Obama wywrócił porządek lizboński, to nagle do akcji w Polsce wkroczyli kelnerzy z nagraniami ważnych polityków PO - zauważał.

Prelegent zauważał też, że Polska przyjęła rolę "dywersanta przeciwko Rosji" bez uzyskania dla siebie żadnych korzyści politycznych w postaci np. zabezpieczenia się od żydowskich roszczeń majątkowych. Poruszył też tematy gospodarcze: - Bogactwo bierze się z pracy, a tej w Polsce jest za mało (...) trzeba uwolnić narodowy potencjał ekonomiczny, powracając zasad z ustawy Wilczka. Z tym, że to niestety niemożliwe przy obecnym systemie politycznym oraz przynależności Polski do Unii Europejskiej.

Nie zabrakło także pytań od uczestników spotkania - dotyczących głównie bieżącej sytuacji politycznej, zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Po spotkaniu przez dłuższy czas red. Michalkiewicz rozmawiał z zainteresowanymi mieszkańcami Aleksandrowa, a także podpisywał swoje książki.

JM
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz