czwartek, 26 maja 2016

Wojciech Sumliński odwiedził Zgierz i Łódź

25 maja w Zgierzu i Łodzi odbyły się spotkania autorskie z red. Wojciechem Sumlińskim, dziennikarzem śledczym i publicystą. Organizatorem obu wydarzeń był Klub imienia Romana Dmowskiego.

W Zgierzu kilkadziesiąt osób przyszło po godzinie 16 do sali przy kościele pw. NMP Różańcowej. Sumliński opowiadał przez prawie godzinę o historii swojej dziennikarskiej walki z oficerami WSI, którą opisał w książkach "Z mocy bezprawia", "Z mocy nadziei" i najnowszej "Pogorzelisko" - WSI zamieniło moje życie, ale też życie wielu innych osób właśnie w takie pogorzelisko - mówił. 

Łódzkie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w szczelnie wypełnionej sali przy kościele św. Elżbiety przy ul. Pankiewicza. Również i tutaj prelegent poruszał wiele tematów dotyczących działalności tajnych służb, dając wiele przykładów ze swego doświadczenia (Sumliński przez 8 lat był oskarżony o płatną protekcję przy weryfikacji oficerów WSI, w zeszłym roku go uniewinniono, a przy okazji wyszły na jaw niejasne powiązania z WSI Bronisława Komorowskiego). - Niezwykle zinfiltrowane jest środowisko prawnicze i środowisko dziennikarskie - mówił. Nie zabrakło też wielu pytań od publiczności, dotykających różnorakich tematów.

Oczywiście, po zakończeniu spotkań znalazł się też czas dla zebranych, aby zdobyć autograf red. Sumlińskiego, porozmawiać, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

MK

fot. J. Bielecki, P. Gasiński
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz