wtorek, 24 września 2013

Po wykładzie Leszka Żebrowskiego


23 września w sali Towarzystwa Śpiewaczego "Lutnia" odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim, historykiem i publicystą, pionierem badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi, autorem książek "Paszkwil Wyborczej", "Mity przeciwko Polsce".
Spotkanie zorganizował zgierski Klub imienia Romana Dmowskiego. W spotkaniu wzięło udział około 80 osób. Wykład kończył zgierskie obchody Dni Polskiego Państwa Podziemnego.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:00, gdy zebranych powitał Przewodniczący Klubu Kamil Klimczak.  Prelegent przez ponad godzinę przedstawiał strukturę i sposób działania Narodowych Sił Zbrojnych, stutysięcznej podziemnej organizacji zbrojnej z czasów II wojny światowej. Organizacja ta rozwinęła silny aparat wywiadowczy w Niemczech, dobrze rozwiniętą sieć szkoleniową oraz oryginalną koncepcję polityczną - koncepcję marszu na Zachód i zajęcia w ślad za uciekającymi Niemcami terenów po Odrę i Nysę Łużcyką. NSZ głosił walkę zarówno z Niemcami, jak i z Sowietami, jednak priorytetem była ochrona polskiej ludności cywilnej.W drugiej części spotkania odbyła się ożywiona, dyskusja, podczas której uczestnicy spotkania zadali naszemu gościowi wiele pytań dotyczących Narodowych Sił Zbrojnych, kłamstw i oszczerstw skierowanych przeciw tej organizacji oraz brakowi reakcji państwa polskiego na zakłamywanie historii. Uczestnicy spotkania mogli nabyć książki Leszka Żebrowskiego oraz kwartalnik Polityka Narodowa. Ogłoszone też zostały zapisy na zgierski wyjazd na Marsz Niepodległości.

Kasztan

Fotogaleria:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz