piątek, 5 lutego 2016

O rewitalizacji Łodzi

4 lutego w lokalu łódzkiego oddziału stowarzyszenia "Civitas Christiana" odbyło się  zorganizowane przez łódzki oddział Klubu im. Romana Dmowskiego spotkanie pt. "Rewitalizacja Łodzi - jak będzie wyglądało miasto w 2030 roku?". Prelegentem był dr inż. Michał Domińczak, architekt i urbanista, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem łodzian - miejsc siedzących na sali zabrakło jeszcze przed godziną 18:00. 

W pierwszej części spotkania prelegent omówił specyfikę całego procesu rewitalizacji, zwłaszcza w świetle ostatnio uchwalonej ustawy o rewitalizacji - ustawa została zepsuta wskutek nacisków różnych lobby, a przecież rewitalizacji tylko na poziomie lokalnym przeprowadzić się nie da, potrzebne są do tego środki na szczeblu państwowym - przekonywał.

Potem odbyła się ponadgodzinna dyskusja w trakcie której podnoszono wiele wątków. Pojawił się m. in. temat układu urbanistycznego Łodzi, która wchłaniając kolejne tereny nie zespoliła się z nimi urbanistycznie czy też problem transportu kołowego w mieście - Budowanie miejskiej autostrady jest bez sensu, bo droga tranzytowa nie będzie dobrą ulicą miasta. Poruszono również wiele innych tematów dotyczących problemów trapiących Łódź i jej mieszkańców.

MK
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz