sobota, 16 stycznia 2016

Poseł Tomasz Rzymkowski odwiedził Konstantynów

W sobotnie popołudnie 16 stycznia w sali Konstatynowskiego Stowarzyszenia Śpiewaczo-Muzycznego odbyło się spotkanie z posłem na Sejm RP Tomaszem Rzymkowskim, zorganizowane przez Klub imienia Romana Dmowskiego.

Dla pochodzącego z Kutna posła było to pierwsze po październikowych wyborach spotkanie z wyborcami. Opowiadał on konstantynowianom o swojej pracy w polskim parlamencie - Jako prawnik zajmuję się głównie sprawami związanymi z wymiarem sprawiedliwości, stąd też moja propozycja wyjścia z kryzysu konstytucyjnego, w który wpędziła nas Platforma Obywatelska - mówił. Rzymkowski ostatnio zaproponował poszerzenie składu Trybunału Konstytucyjnego do 18 sędziów oraz wybór sędziów TK większością 2/3 głosów.
Poseł przybliżył też projekty ustaw nad którymi obecnie pracuje: o dekomunizacji przestrzeni publicznej oraz o likwidacji finansowania partii politycznych z budżetu. Zachęcał też zebranych do kontaktu z nim  - Wiele problemów daje się rozwiązać poprzez poselskie interpelacje, aż dziw, że wielu innych posłów z tego instrumentu nie korzysta.

Prawie godzinę trwała dyskusja, w trakcie której poseł Rzymkowski odpowiadał na różne pytania padające z sali. Na zakończenie prelegentowi i zebranym za przybycie podziękował Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego, zachęcając do zaangażowania w się w działalność nowego stowarzyszenia.

MK
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz