piątek, 29 stycznia 2016

Chcemy Ronda NSZ w Łodzi!

29 stycznia Klub imienia Romana Dmowskiego złożył do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi Tomasza Kacprzaka pismo wnioskujące o nadanie rondu na skrzyżowaniu ulic: świętej Teresy i Szczecińskiej imienia Narodowych Sił Zbrojnych.

Inicjatywę Klubu wsparły następujące organizacje narodowe, patriotyczne i katolickie: Ruch Narodowy, Związek Strzelecki Rzeczypospolitej, Katolicki Klub imienia świętego Wojciecha, Młodzież Wszechpolska, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Studenci dla Rzeczypospolitej, Fundacja Życie, Instytut Ordo Iuris, Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa i Unia Polityki Realnej. Inicjatywie udzielił też poparcia Zarząd Główny Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

 - Już niedługo będziemy po raz szósty obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - mówi Kamil Klimczak, Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego - to dobra okazja, aby przywrócić pamięć o żołnierzach Narodowych Sił Zbrojnych, choćby przez tak drobny gest jak nadanie imienia rondu. W trosce o odpowiednie wzorce dla przyszłych pokoleń powinniśmy dbać o to, aby żołnierzom związanym z obozem narodowym przywrócić właściwie miejsce w panteonie polskich bohaterów. Tym bardziej, że byli oni zohydzani przez cały okres PRL - a niektórzy nie zaprzestali tego i dziś.

Zachęcamy do dołączania do utworzonego na facebooku wydarzenia TAK dla Ronda Narodowych Sił Zbrojnych w Łodzi. Będziemy na bieżąco informować o losach naszej inicjatywy.

MK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz