wtorek, 29 grudnia 2015

Spotkanie z profesorem Jackiem Bartyzelem - już 7 stycznia!

Klub imienia Romana Dmowskiego - Oddział w Łodzi zaprasza na spotkanie z prof. Jackiem Bartyzelem na temat "Główne wątki myśli politycznej Romana Dmowskiego na tle nacjonalizmu europejskiego".

Spotkanie odbędzie się 7 stycznia 2016 roku (czwartek) o godzinie 18:00 w siedzibie łódzkiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" (ul. Narutowicza 54 lok. 8).

Spotkanie odbywa się z racji 77. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego.

Profesor dr hab. Jacek Bartyzel, urodzony w 1956 r. w Łodzi, jest z wykształcenia teatrologiem, historykiem myśli politycznej i filozofem polityki. Obecnie kieruje Katedrą Hermeneutyki Polityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych).

Od 1975 działał w opozycji niepodległościowej i antykomunistycznej, był współzałożycielem (1979) i rzecznikiem Ruchu Młodej Polski, 13 XII 1981 — 30 XI 1982 był internowany. Później był współzałożycielem i prezesem Klubu Konserwatywnego w Łodzi, zakładał także Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe,  jest członkiem honorowym Organizacji Monarchistów Polskich i Kongresu Nowej Prawicy. Jest autorem kilkuset artykułów i książek o różnorodnej tematyce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz