poniedziałek, 19 października 2015

Oświadczenie ws. profanacji Krzyża Świętego w Zgierzu

Wobec dokonanej 16 października profanacji Krzyża z kościoła farnego pw. św. Katarzyny w Zgierzu, wyrażamy nasze głębokie oburzenie tym czynem. Jako osoby, którym wartości katolickie zawsze były i są bliskie czujemy się głęboko dotknięci brakiem szacunku dla symboli naszej wiary.

Nie możemy nie zauważyć, że od pewnego czasu w naszym kraju środowiska skrajnie lewicowe przez swoją skrajnie antyklerykalną i antykatolicką retorykę, tworzą klimat przyzwolenia dla bluźnierstw przeciwko Bogu i znieważania katolików. Tym bardziej, że nie jest to pierwsze takie wydarzenie – przypomnijmy w tym miejscu, że 3 lata temu zdewastowano w Zgierzu szopkę bożonarodzeniową, a w sierpniu br. doszło w regionie łódzkim do ataków na pomniki świętych – św. Faustyny na łódzkim Placu Niepodległości i św. Jana Pawła II w Brzezinach. Również powtarzające się antykatolickie ekscesy niejakiego "Motyla" pozostają bez reakcji wymiaru sprawiedliwości. Środowiska skrajnie lewicowe, które kreują się na piewców tzw. tolerancji, jednocześnie dążą do odebrania praw katolikom, np. poprzez próby wyeliminowania nauki religii w szkołach.

Żądamy od organów państwa podjęcia stanowczych kroków w celu ukarania sprawców i realnej ochrony praw katolickiej większości społeczeństwa.

Prosimy również wszystkich o modlitwę wynagradzającą za zniewagę Krzyża Chrystusowego.

Zgierz, 19 października 2015 r.

Kamil Klimczak, Prezes Klubu im. Romana Dmowskiego
Jarosław Rokita, Przedstawiciel Ruchu Narodowo-Radykalnego Falanga
Jan Waliszewski, Ruch Narodowy
Mirosław Orzechowski, redaktor naczelny „Aspektu Polskiego”, Katolicki Klub im. św. Wojciecha
Waldemar Śliwkiewicz, Prezes łódzkiego koła Towarzystwa Czytelni Ludowych

Michał Owczarski, Fundacja Życie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz