piątek, 16 września 2016

Dr Mariusz Patey o ubezpieczeniach

15 września w łódzkim biurze poselskim Michała Marusika odbyło się spotkanie z dr. Mariuszem Pateyem, dyrektorem Instytutu im. Romana Rybarskiego. Tematem spotkania był wpływ ubezpieczeń społecznych na model rodziny.

Dr Patey w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że obecny system emerytalny (repartycyjny) nie tylko nie sprawdza się, ale też jest przyczyną zmniejszania się dzietności oraz powoduje rozluźnienie więzi rodzinnych, podczas gdy tradycyjnie to dzieci dbały o zabezpieczenie niepracujących już rodziców.


Propozycją Instytutu im. Romana Rybarskiego jest zmiana w dzisiejszym tzw. I filarze emerytalnym (ZUS-owskim), tak aby część składek emerytalnych pracujących dzieci wpływała na konta emerytalne rodziców. Ważne jest, aby system "widział instytucję rodziny" - a obecny system ani tzw. emerytura obywatelska nie widzą rodziny - zaznaczał dr Patey.

Po wykładzie nastąpiła ożywiona dyskusja, w trakcie której poruszane różne zagadnienia dot. stanu gospodarki państwa, polityki emerytalnej i prorodzinnej.

MKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz