sobota, 12 marca 2016

Poseł Tomasz Rzymkowski spotkał się z mieszkańcami Łęczycy


12 marca na zaproszenie łęczyckiego oddziału Klubu imienia Romana Dmowskiego poseł Tomasz Rzymkowski spotkał się z mieszkańcami Łęczycy w bursie szkolnej przy ulicy Kaliskiej.

Główną kwestią poruszaną przez gościa podczas spotkania był kryzys konstytucyjny wokół Trybunału Konstytucyjnego - Mamy do czynienia z sytuacją gdy zostały zawiązane trzy węzły gordyjskie - powiedział polityk. Pierwszym węzłem według Rzymkowskiego był dokonany przez koalicję PO-PSL wybór trzech "nadliczbowych" sędziów TK, drugim - unieważnienie wyboru pięciu sędziów przez Sejm nowej kadencji, a trzecim - nowelizacja ustawy o Trybunale, de facto paraliżująca jego prace.

Poseł odniósł się też do sprawy zaproszenia do Polski przez rząd Komisji Weneckiej - Rzeczą oczywistą jest, że ustawa przyjęta przez PiS w grudniu, czyli ta paraliżująca Trybunał Konstytucyjny, będzie negatywnie odebrana przez Komisję Wenecką. Będzie uznana za ustawę, która nie pozwala na pracę Trybunału.

Rzymkowski opowiadał też o swojej pracy poselskiej w klubie, zespołach parlamentarnych, sejmowych komisjach, grupach bilateralnych, a także składanych interpelacjach.
W trakcie serii pytań z sali pojawiła się też kwestia obecnie procedowanej w Sejmie ustawy o ochronie ziemi, która praktycznie blokuje możliwość obrotu ziemią. Rzymkowski skrytykował ten projekt - W obliczu niebezpieczeństwa wykupu ziemi przez cudzoziemców wprowadza się na polskiej wsi komunizm wojenny - stwierdził.

MK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz