środa, 25 września 2019

Warszawa: spotkanie o Doboszyńskim

Jesteśmy po 3 spotkaniu zorganizowanym przez Klub imienia Romana Dmowskiego w Warszawie. Tym razem w poniedziałkowy wieczór 23 września, gościem Klubu był Paweł Tomasik, pracownik IPNu, współautor albumu poświęconego Adamowi Doboszyńskiemu, który był bohaterem spotkania. Paweł Tomasik poświecił badaniom życiorysu Doboszyńskiego wiele lat, dzięki temu słuchacze mieli okazje usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących tego wyjątkowego narodowca. 

Klub składa Pawłowi Tomasikowi podziękowania zarówno za prelekcję, jak i cały jego wkład w pogłębianie stanu naszej wiedzy o polskim ruchu narodowym

Klub imienia Romana Dmowskiego Oddział w Warszawie zachęca wszystkich Warszawiaków, jak i mieszkańców Mazowsza do zaangażowania się w działalność Klubu. Pogłębianie świadomości narodowej poprzez pracę pozytywistyczną, traktujemy podobnie jak poprzednie pokolenia narodowców, jako esencję swojego istnienia. Ruch narodowy nie odrodzi się z dnia na dzień, na to potrzeba czasu, długiego marszu, którego celem jest uświadomienie szerokich mas społecznych, wprzęgnięcie ich w pracę na rzecz Narodu oraz oparciu życia społecznego o solidaryzm narodowy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz