sobota, 10 czerwca 2017

W hołdzie Tadeuszowi Łabędzkiemu

9 czerwca pod tablicą pamiątkową umieszczoną na kamienicy przy ul. Kilińskiego 86 w Łodzi odbyły się obchody 71. rocznicy śmierci Tadeusza Łabędzkiego - w latach 30. działacza Stronnictwa Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej, a w trakcie II wojny światowej - Narodowych Sił Zbrojnych.

Pod tablicą głos zabrał prezes łódzkiej Młodzieży Wszechpolskiej Piotr Kołacki, który zwracał uwagę na konieczność kultywowania pamięci o wybitnych postaciach polskiego ruchu narodowego - Dajmy z siebie wszystko, aby kolejne pokolenia narodowców mogły o nas mówić tak, jak my mówimy o naszych poprzednikach.


Przemawiał też Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego - Historia Polski i Łodzi to w pewnym wycinku też historia polskich narodowców (...) Dla nas zobowiązaniem jest (...) kontynuować pracę narodową z taką samą determinacją, zawziętością i - daj Boże - skutecznością - jak w latach chwały polskiego ruchu narodowego.


Po przemowach i modlitwie pod tablicą zostały złożone kwiaty. Na zakończenie uczestnicy obchodów odśpiewali "Hymn Młodych".

MK/AJ
1 komentarz:

  1. Bardzo fajny wpis polecamy także naszego bloga o pozycjonowaniu i innych zagadnieniach SEO w łodzi i okolicach.

    OdpowiedzUsuń