sobota, 25 lutego 2017

Zapraszamy na wykład o Narodowym Zjednoczeniu Wojskowym


Klub imienia Romana Dmowskiego zaprasza na wykład dr. Wojciecha Muszyńskiego nt. Narodowego Zjednoczenie Wojskowego - jednej z największych organizacji zbrojnych podziemia antykomunistycznego w latach 40. i 50.

Spotkanie odbędzie się 2 marca (czwartek) o godz. 18:00 w sali kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich w Łodzi przy ul. Tuwima 34.

Wykład jest częścią programu "5 Dni Wyklętych", organizowanego przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych Regionu Łódzkiego, objętego patronatem JE biskupa Marka Marczaka, Administratora Archidiecezji Łódzkiej oraz posłów na Sejm RP: Alicji Kaczorowskiej, Tomasza Rzymkowskiego i Roberta Telusa oraz senatora RP Przemysława Błaszczyka.


Dr Wojciech Muszyński jest głównym specjalistą w warszawskim oddziale Referatu Badań Naukowych Biura Edukacji Publicznej Instytucie Pamięci Narodowej. Pełni funkcję redaktora naczelnego naukowego czasopisma Glaukopis. W latach 2006–2010 był członkiem Zespołu ds. Opiniowania Wniosków o Nadanie Odznaczeń za Działalność Opozycyjną w PRL przy Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Od 2015 r. ponownie wszedł w skład tego zespołu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Jest członkiem Rady Historycznej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz