sobota, 20 kwietnia 2013

„Wariant rozbiorowy” – spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem

19 kwietnia w zgierskim Centrum Obywatelskim odbyło się spotkanie z red. Stanisławem Michalkiewiczem, dziennikarzem i publicystą (m. in. Radia Maryja, „Naszego Dziennika”) nt. „Wariant rozbiorowy. Polska droga do zniewolenia”.

Spotkanie zorganizował zgierski Klub imienia Romana Dmowskiego. Mimo protestów skrajnych grup lewackich, w spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób.


Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30, gdy zebranych powitał Przewodniczący Klubu Kamil Klimczak. Wykład red. Michalkiewicza poprzedziła minuta ciszy w hołdzie powstańcom w gettcie warszawskim, w 70. rocznicę powstania w gettcie.

Redaktor Michalkiewicz w swoim wykładzie zwrócił uwagę na podobieństwa historyczne obecnej sytuacji Polski i sytuacji Polski w XVII i XVIII wieku, kiedy wskutek zubożenia szlachty po potopie szwedzkim doszło do powstania zjawiska klienteli magnackiej, a potem obcej agentury. Polski „wariant rozbiorowy” jest realizowany nadal, poprzez zamknięcie układu politycznego. Polska jest częścią niemieckiego wariantu „Mitteleuropy”, którego celem jest uzależnienie państw Europy Środkowo – Wschodniej od Niemiec.

W drugiej części spotkania odbyła się ożywiona, prawie godzinna dyskusja, podczas której uczestnicy spotkania zadali naszemu gościowi wiele pytań dotyczących obecnej sytuacji społeczno – politycznej. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się też książki red. Michalkiewicza oraz kwartalnik „Magna Polonia”.

Michał Witkowski

Fotogaleria:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz