PKRD w Austrii: Działalność

17 sierpnia 2017 r.  Marzena i Lech Krawczyk, przedstawiciele Polskiego Klubu im. Romana Dmowskiego w Austrii, odwiedzili na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. Sw. Wincentego grób Romana Dmowskiego, współtwórcy niepodległej Polski , przywódcy Ruchu Narodowego i złożyli w hołdzie wielkiemu polskiemu patriocie okolicznościową wiązankę kwiatów i zapalili znicze. Oboje oddali też przy Krzyżu Katyńskim na Cementarzu Bródnowskim cześć i wyrazili modlitwą wdzięczność wszystkim Polkom i Polakom pomordowanym i prześladowanym przez rosyjskich i polskich komunistów w XX w.

 

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Wiedniu.

Relacja z odczytu Ks. Tadeusza Isakiewicza-Zaleskiego
na temat: " Relacje polsko-ukraińskie. Wczoraj i dziś" zorganizowanego przez Polski Klub im. Romana Dmowskiego w Austrii i Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół Polski 1896" w Austrii. Odbyło sie ono w sali "Emaus" przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiedniu w dniu  29 kwietnia 2017 r.. Odczyt ten  zainaugurował publiczną działalność PKRD w Austrii.
Gościem honorowym na w/w spotkaniu na zaproszenie Zarządu PKRD w Austrii był p. Kamil Klimczak, prezes Klubu im. Romana Dmowskiego (KRD) w Polsce. Pełnił on podczas tego spotkania funkcję moderatora. 
Wyrażamy nasze zadowolenie z podjętej współpracy z KRD w Polsce i głębokie przekonanie, że oba bliskie sobie ideowo-społecznie środowiska w kraju i na obczyźnie będą osobno i wspólnie jak najlepiej służyć suwerennej Ojczyźnie, Kościołowi katolickiemu, Polonii austriackiej i wspierać budowę cywilizacji łacińskiej w Europie.


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz