PKRD w Austrii: Aktualności

 

Polecamy wielowątkowy wywiad z dr. M. Modelską - Creech. Sądzimy, że dostarczy on każdemu interesujący zasób wiedzy społecznej o aktualnej sytuacji i wydarzeniach w Polsce. Ujmując to nieco żartobliwie, życzymy polskim męzczyznom aspirującym do roli patriotów, tej odwagi cywilnej, mądrości, zdecydowania i umiłowania polskiej Ojczyzny jakie charakteryzują Panią dr. Modelską - Creech!

 

Szokujące INFO ws. ekshumacji w Jedwabnem i KL Warschau? Dr Creech u Roli o sprawie Maćka z Torunia! 

Apel otwarty

Drogie Rodaczki i drodzy Rodacy w Austrii,

nadchodzące wybory do parlamentu EU 26 maja 2019 r, krajowe do parlamentu jesienią tego roku i prezydenckie w 2020 r. będą przełomowe dla losu cywilizacyjnego Polski i Europy dlatego też chcę w tej sprawie w imieniu organizacji, którą reprezentuję, czyli Polskiego Klubu imienia Romana Dmowskiego w Austrii zająć jasne i otwarte stanowisko.

Z pełnym przekonaniem zachęcam do głosowania w Austrii i poza nią na Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Media rządowe (partyjne w istocie) i „obce” polskojęzyczne dyskredytująco informują lub wcale o tej nowej formacji politycznej, która może wreszcie wyrwać naród polski i Polskę z konsekwencji społecznych tzw. porozumień „okrągłostołowych” czyli porozumienia polskich komunistów z wyselekcjowaną przez nich „opozycją” polityczno-społeczną (lewicową) wspieranych do dziś, umownie ujmując, przez „obce siły”.

Proszę po obejrzeniu materiału filmowego publikowanego poniżej (i podobnych z niezależnej telewizji internetowej) suwerennie wyrobić sobie stanowisko w tej sprawie i stosownie do tego dokonać wyboru politycznego (wyborczego). Każde z nas opowie się tym samym za określoną wizją cywilizacyjną dla Polski i Europy.
Ja jako Polka jestem dumna, że w Polsce patrioci skupieniu w koalicji Konfederacja przejmą współodpowiedzialność za przyszłość Polski. Wierzę w to głęboko!!!
Dziękuję za uwagę i wszelkie zwrotne reakcje.
Z szacunkiem

Marzena Krawczyk, prezes Polskiego Klubu im. Romana Dmowskiego w Austrii


KONWENCJA WYBORCZA #KONFEDERACJA KORWiN Braun Liroy Narodowcy. 6.4.2019 Warszawa.

 


 

 

PILNE! MEGA protest Polonii w USA przeciwko akt. 447 i złodziejskim roszczeniom! Witek z USA!

 

 

Polecamy do obejrzenia i głębokiej refleksji oraz kszałtowania własnego stosunku do spraw polskich poniższy materiał filmowy !

Policja w siedzibie MN! Robert Bąkiewicz o petycji do Donalda Trumpa w sprawie roszczeń i akt. 447

 


 

Robert Winnicki: Netanyahu ośmieszył polską dyplomację. Celem jest wojna z Iranem

 


Konferencja: "Polska - Bliski Wschód" (LIVE)

 


Mamy 150 dni na ocalenie Polski! - J. Teglund

 


 

Leszek Żebrowski - "Post(?)komunizm w natarciu, czyli Ciamajdan u bram" - spotkanie w Akademii WNET

 


 

Leszek Żebrowski: PiS i Andrzej Duda chcą zniszczyć Marsz Niepodległości. Oni go nie finansowali


Gronkiewicz-Waltz musi za to odpowiedzieć. Rozwiązanie Marszu Powstania Warszawskiego w faszystowskim stylu PO [VIDEO]

Marsz Powstania Warszawskiego. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Marsz Powstania Warszawskiego. Foto: PAP/Radek Pietruszka
Złożymy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez panią prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz – zapowiedział w czwartek rzecznik prasowy Obozu Narodowo-Radykalnego Michał Jelonek.
Jelonek podkreślił, że zawiadomienie będzie dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków zarówno przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz, jak i przez urzędników miejskich obecnych podczas środowego pochodu.
Dodał, że od rozwiązania zgromadzenia nie dostał żadnego potwierdzenia ani żadnej informacji, na jakiej podstawie to zrobiono.
„Kilkakrotnie starałem się taką informację uzyskać u przedstawiciela miasta, niestety bezskutecznie. W mojej opinii wygląda to w tej chwili tak, że urzędnicy miejscy szukają powodów, dla których wczorajsze zgromadzenie zostało zdelegalizowane” – powiedział rzecznik ONR.
Poniżej nagranie z krótkiej konferencji prasowej organizatorów Marszu PW. Warto zwrócić uwagę jakie głupie pytania zadają pod koniec dziennikarze mainstreamowych mediów – ręce opadają.
O całe sprawie, bredniach urzędników ratusza, można przeczytać klikając poniższy link:
Ustawka policji i urzędników z PO? Żałosne kłamstwa ratusza. Prawda wychodzi na jaw [VIDEO]
 Marsz zorganizowany przez środowiska narodowe, m.in. ONR, który miał uczcić rocznicę wybuchu powstańczego zrywu, rozpoczął się od ronda Dmowskiego. Jego uczestnicy przeszli Al. Jerozolimskimi, następnie mieli przejść Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na pl. Zamkowy. Jednak przy rondzie de Gaulle’a kordon policji zablokował przemarsz. Powodem było rozwiązanie zgromadzenia przez stołeczny ratusz. Uczestnicy marszu odbyli jednak inne zgromadzenie – na pl. Zamkowym.(PAP)

 

Konferencja organizatorów Marszu Powstania Warszawskiego ws. rozwiązania marszu przez ratusz

 

Aby zrozumieć zbrodnię ludobójstwa szowinstycznych organizacji ukraińskich na Polakach i przedstawicielach innych narodowości zamieszkałych w Polsce w XX w., a dążących do "stworzenia" nowego człowieka ukraińskiego, zachęcamy do zapoznania się z poniższym wywiadem. Szowinizm ukraiński, dawniej i dziś, jest dla nas jedną z odmian lewicowej, zbrodniczej ideologii, jak np. komunizm czy niemiecki nazizm.
Zyczymy Ukraińcom by budowali swoją narodową tożsamość i państwową przyszłość na chrześcijańskich wartościach i innych wzorach kulturowych ze swojej przeszłości.

 

Rewolucja francuska i jej konsekwencje. Rozmowa z profesorem Reynaldem Secherem

 

 


Stanisław Michalkiewicz - Ustawa PIS pod dyktando Tel-Awiwu, Kneset zamiast Sejmu.
 

 

Zapraszamy na Marsz dla rodziny w Wiedniu, w sobote, 15.06.2018, godź. 14:00, Michaelerplatz, Stare Miasto

Międzynarodowa pikieta przeciwko przymusowi szczepień! 2018! #2

 


  

“Nie dla żydowskich roszczeń”!Petycja ws. ustawy 447. Wejdź i podpisz!

  

Parszywa zdrada Andrzeja Dudy i panika w ambasadzie niemieckiej - Jan Zbigniew hrabia Potocki

 

 

Pikieta pod ambasadą USA ws. Aktu. 447! Czy Polska zostanie kiedyś poważnym państwem?

 


Tylko prawda historyczna jest interesująca! Zachęcamy do rzetelnego studiowania niezależnych materiałów medialnych i historycznych dotyczących kwestii relacji polsko-żydowskich, zwłaszcza tych z historii najnowszej Polski i dotyczących aktulnych wydarzeń, mocno poruszających polską opinię publiczną. Polecamy relacje medialne i książki m. in. takich osób, znawców tematu, jak: Ewa Kurek, Stanisław Michalkiewicz, Paweł Lisicki, Marian Miszalski, Ireneusz Lisiak, Jerzy Robert Nowak, Grzegorz Braun, Piotr Zychowicz, Marek Jan Chodakiewicz, Stanisław Krajski, Leszek Zebrowski, ks. prof. Tadeusz Guz, Witold Gadowski. Szukajcie na youtube, w wolnym internecie i w księgarniach!
Przykładowo zamieszczamy poniżej relacje ze spotkań z udziałem p. Ewy Kurek oraz z Leszkiem Zebrowskim i Stanisławem Michalkiewiczem.

Dr Ewa Kurek: "Żydzi zrobili genialny PR na swojej zagładzie!" O słabości PL i oszustwach Izraela!


Prawda o Jedwabne Stanisław Michalkiewicz i Leszek Żebrowski


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia Zarząd Polskiego Klubu im. Romana Dmowskiego w Austrii życzy Wszystkim wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości  i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku 2018.

Niech dobry Bóg ma w nieustannej opiece naszą wspólną polską Ojczyznę.

W imieniu Zarządu PKRD

Marzena Krawczyk, prezes


 

Stanisław Krajski: Masoneria, która wsparła Trumpa, wsparła też PiS

 
 Polecamy:


„Niezwyciężeni” – animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Narratorem angielskiej wersji filmu jest brytyjski aktor Sean Bean, a polskiej – Mirosław Zbrojewicz.

 

Polski Klub imienia Romana Dmowskiego w Austrii

                        List otwarty do Pana Krystiana Kerna                                 Kanclerza Republiki Austriackiej


Szanowny Panie Kanclerzu

W tym otwartym liście odnosimy się ogólnie do  Pana  krytycznych wypowiedzi wobec określonych działań rządu polskiego w wywiadzie udzielonym  „Frankfurter Allgemeine Zeitung” w dniu 26.07.2017 i nawoływania do sankcji wobec Polski i Węgier.
Do listu załączamy znany nam skrót Pana w/w wywiadu zamieszczony na stronie internetowej gazety: Die Presse.

Przyjmujemy te wypowiedzi  z dużym zaskoczeniem i dezaprobatą ponieważ nie mają one, naszym zdaniem, rzeczowego i obiektywnego charakteru.

Użyte przez Pana argumenty są przesadnie ideologicznie zorientowane i jest nam trudno z nimi z tego właśnie powodu  rzeczowo polemizować.  Chcemy jedynie, jako aktualni  i potencjalni austriaccy wyborcy, wyrazić naszą opinię (sog. „Ich-Botschaft) do tego wywiadu.

Według naszej wiedzy i doświadczenia Polska, kraj z którego pochodzimy, z którym się także identyfikujemy, o którym z troską myślimy, jest wreszcie od  r. 2015 krajem demokratycznym i suwerennym, przynajmniej jest od tego momentu na dobrej drodze do tego celu. Zdecydowana większość obywateli polskiego pochodzenia zamieszkująca w różnych krajach  Europy i poza nią popiera aktualny rząd Polski.
Wiemy, ze nieprzyjaciołom Polski, zarówno w kraju jak i za granicą, rosnąca niezależność Polski nie podoba się i wywołuje u nich opór oraz nieprzyjazne działania polityczne, ekonomiczne, ideologiczne, medialne bądź inne.

Polaków, jak upewnia o tym historia ich narodu, nie należy uczyć demokracji gdyż mają w tym zakresie gdy byli wolnym narodem wspaniałą tradycję, grozić im sankcjami EU bądź ideologicznie „wychowywać” w oparciu o programy socjalistyczne czy liberalne w znaczeniu jakie im Pan Kanclerz nadaje.

Polacy mają tragiczne doświadczenia z XX w. gdy socjalistyczne Niemcy w wersji nazistowskiej i socjalistyczna Rosja w wersji bolszewickiej starały sie wprowadzić w Polsce ich socjalistyczny porządek spoleczny. Te fakty znane są zapewne Panu Kanclerzowi i rządowi Republiki Austrii. W związku z tym Polacy mają dostateczne przesłanki by rozważnie, przezornie i zapobiegawczo stawiać pytanie: Czy kolejna odmiana liberalnego socjalizmu, który EU wprowadza, ma być wzorcowym odniesieniem dla cywilizowanych narodów Europy jak to Pan w Pana wywiadzie sugeruje?

Historia to oceni. Gdy chodzi o polskie sprawy apelujemy do  Pana Kanclerza o intelektualną wrażliwość w ocenie suwerennych działań rządu polskiego, który wybrany został według standardów demokratycznych i który jest nieprzerwanie pozytywnie oceniany przez większość obywateli polskich i przez rządy oraz społeczeństwa innych państw.

Zyczymy zarówno Austrii jak i Polsce suwerennego, pomyślnego i bezpiecznego rozwoju w kręgu cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej czyli europejskiej.

Z poważaniem

Marzena Krawczyk, Prezes Polskiego Klubu im. Romana Dmowskiego w Austrii

Wiedeń, 07.08.2017 (data wysłania listu do Urzędu Kanclerskiego)

Źródło: rp.pl

Unia obetnie fundusze Polsce i Węgrom? Groźby kanclerza Austrii pod adresem Warszawy i Budapesztu

Data publikacji: 2017-07-27 08:00
Data aktualizacji: 2017-07-27 09:51:00

Christian Kern wyraził radość z powodu weta prezydenta Andrzeja Dudy wobec kontrowersyjnych ustaw zmieniających system sądownictwa. Kanclerz Austrii skrytykował jednak Polskę oraz Węgry. Zdaniem socjaldemokraty problem wciąż istnieje, gdyż oba kraje nie chcą przestrzegać „europejskich reguł”.
Obecna sytuacja z krajami nieposłusznymi eurokratom jest nie do wytrzymania na dłuższą metę – twierdzi Kern. Jego największe zastrzeżenia dotyczyły nieprzyjmowania uchodźców przez Polskę oraz Węgry.
Socjalistyczny kanclerz oburza się również na mówienie o istnieniu w Unii Europejskiej nieliberalnych demokracji oraz modelów społecznych innych niż liberalny. Zdaniem lewicowca demokracja, liberalizm i pluralizm zawsze występują wspólnie, a twierdzący inaczej to podpalacze domu.
Co więc dalej? Albo rządzący w obu krajach odejdą po wyborach i „problem” rozwiąże się sam albo trzeba będzie skłaniać dwa państwa do zmiany nastawienia – uważa Kern. Podważył on przy okazji przyszłe wybory w Polsce, gdyż – jak powiedział – nie należy mieć przesadnych nadziei na odejście rządzących ze względu na to „co dzieje się” z prasą i opozycją.
„Skłanianie” krajów do zmiany stanowiska polegać ma na… cięciach w budżecie UE dla Polski i Węgier. Christian Kern wypowiedział się w tej sprawie w imieniu Austrii oraz… Niemiec. Polityk jednocześnie odrzucił możliwość wstąpienia Turcji do Unii Europejskiej.

MWł

http://www.pch24.pl/unia-obetnie-fundusze-polsce-i-wegrom--grozby-kanclerza-austrii-pod-adresem-warszawy-i-budapesztu,53386,i.html#i


Roman Dmowski   materiał filmowy/wybórR. Dmowski na żywo, ujęcia archiwalne        3 min 3 sek  
              


"Roman Dmowski - szkic do portretu" spotkanie z dr Krzysztofem Kawęckim                          1 godź 38 min 55 sek       

"Miejsce Romana Dmowskiego w historii Polski" - Jan Engelgard                                   53 min 21 sek

 Jan Engelgard przedstawia niepublikowane fakty z życia Romana Dmowskiego! - 12.01.2016   50 min 34 sek

 

Co to znaczy być Polakiem w świetle myśli Romana                   Dmowskiego Prof. Jan Żaryn              2 godź 24 min 50 sek                                                        


Ocenzurowano!
Sądzimy, że nie jest to cenzura "youtube", a "nasza polska"!

Roman Dmowski - realista - prof. Jan Żaryn w Białymstoku -16.02.2017 WYKŁAD               52 min 42 sek                                                                 

Prof. Jan Żaryn - Dmowski Dzisiaj - aktualność Myśli Dmowskiego     2 godź 24 min 50 sek


Myśl geopolityczna Romana Dmowskiego | Geopolityka             17 min 43 sekRafał Ziemkiewicz, Wojciech Roszkowski: Między swastyką a czerwoną gwiazdą spór o Piłsudskiego   1 godź 53 min   


 

Ocenzurowano!

72. rocznica wyzwolenia obozów systemu KZ Mauthausen-Gusen


Msza św. pod polskim pominikiem narodowym w Mauthausen

Niemiecki obóz koncentracyjny (Konzentrationslager ) Mauthausen  został założony po wcieleniu Austrii do Niemiec i funkcjonował od sierpnia 1938 r. do 5 maja 1945 r. Od lata 1940 istniał pod nazwą KL Mauthausen-Gusen (gdy połączono Mauthausen i Gusen wspólną administracją i kierownictwem).
Miejscowość Mauthausen położona jest ok. 20 km na wschód od Linzu.
Dla Polaków to miejsce ma szczególne i symboliczne znaczenie. Pod koniec 1940 r. niemieccy naziści podjęli decyzję o założeniu podobozu w Gusen przy zakładach zbrojeniowych, znajdujących się w odległości 4,5 km od głównego obozu koncentracyjnego usytuowanego w pobliżu Mauthausen. Podobóz w Gusen uruchomiono 25 maja 1940 r.. W pobliżu z czasem uruchamiano kolejne podobozy: Gusen II i III. W 1940 wśród więźniów Gusen przeważali Polacy, którzy stanowili 97% ogółu więźniów. Do końca funkcjonowania tego obozu Polacy stanowili w nim większość.Więźniów wykorzystywano do pracy niewolniczej i mordowano w ramach planu niszczenia polskiej inteligencji (Intelligenzaktion). W 1945 KL Mauthausen-Gusen liczył 56 podobozów. „KL Mauthausen-Gusen należał do najcięższych obozów III Rzeszy. Według zeznań świadków (dla porównania) ludzie, którzy przyjeżdżali do tego obozu z Auschwitz-Birkenau umierali w niedługim czasie, a ci, którym udawało się przeżyć, zgodnie twierdzili, że byliby gotowi wracać do Auschwitz na kolanach”.
Pozostałości obozu w Gusen wraz z uplywem czasu znikają. Rząd polski czyni wytrwałe starania by zahamować ten proces i ocalić materialne ślady martyrologii Polaków w sytemie obozów koncentracyjnych Mauthausen-Gusen. Każdy z nas na własną miarę i według możliwości winien te starania wspierać. W ramach uroczystości upamietniających 72. rocznicę wyzwolenia obozów koncentracyjnych sytemu KL Mauthausen-Gusen w dniu 7. maja br. wzieła udział również Marzena Krawczyk, prezes Polskiego Klubu im. Romana Dmowskiego w Austrii  wraz z druhem Lechem Krawczykiem z Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół Polski 1896” w Austrii. Złożyła wiązankę kwiatów i uczestniczyła w Mszy św. pod polskim pomnikiem narodowym w Mauthausen a także w centralnych uroczystościach rocznicowych przy Memoriale w KL. Mauthausen. Odwiedzila również tego dnia KL Gusen oddając modlitwą cześć pomordowanym rodakom i innym więźniom.

 Marzena Krawczyk  (w środku obrazu), prezes PKRD w Austrii
Memoriał w KL Gusen

Memoriał w KL Mauthausen 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz